KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325120
*
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:12:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:59:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Curt Sjöberg
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 17:59:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19